Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları nispet duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda natamam görmüş olduğunüz bir terim ya da hatalı bir had varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın yapı taşı konulevini namına getiren cins bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değustalıkmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek bâtınin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Sarrafiyelık): Atomizerin sineindeki bu başlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Dümdüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kafalığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmedarımaişettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dönem ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni esaslayanlar yürekin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mebdelık) içerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın kızılıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikalı besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin ziyade doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı külliyen verimsizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mebdelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne denli dem dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mualla batarya ve bağan ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre mevcut nikotin rasyoına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyevi üstelikşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Yaman yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değnöbetebilen elektronik sigaraların müheyya zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir solgunm şekline iye olan bu tellerin lafınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıçlangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar derunin referans edilen setlerdir. Bu setler çoklukla E Sigara onat fiyatlı ve yararlanmaı bayağı ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha değersiz). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok koca oranda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi güçlü miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi sürekli likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması yürekin mutasavvertır. Bu sayede kebap lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile çoğunlukla gani nebati gliserin tartıına iye (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı özge standart atomizerlere bakarak elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler isabetli ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer çıbanlığı yahut bobin zerrinmı olur. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat E Sigara Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. E Sigara Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu değer watt değteamültirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ortam Deliği – Genelde mod atomizerlerde esinti arama mekanizması vardır. Bu sayede deruninize çekeceğiniz keyif ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu kontrol etmenizi sağlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çetinte çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi derunin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *